Uudistettu versio vanhasta klassikosta - Isompi moottori, isommat renkaat ja isompaa asennetta! Hiekkakuoppien gladiaattori on valmiina toimintaan!
Monster Truck autot rakennetaan vahvoiksi ja ne ottavat iskuja vastaan välittämättä niistä juuri mitään. Autoa on miltei mahdoton saada katolleen leveän raidevälin takia. Monsterit menevät sinne mistä muut RC autot vain unelmoivat - Ne menevät melkein mihin tahansa, tarvittaessa jopa kaverisi RC auton yli! Suosittelemme kuitenkin kruisailua nurtsilla, asfaltilla, hiekkateillä ja metsiköissä.
Kaikkivoipaisen mobiliteettinsa ansiosta Monstertrukit ovatkin ehkäpä kaikkein hauskimpia radio-ohjattavia autoja mitä maa päällään kantaa. Renkaan halkaisija on todella iso: Normaaliin RC-autoon suhteutettuna parimetrinen. Tässä monsterissa piisaa myös potkua: Maksiminopeus on jopa 40km/h ja näin isoksi hirviöksi se on todella ripeä ja voimakasmoottorinen. Jättiläismäiset renkaat auttavat vaikeimmissakin maastoissa. Ajamisen iloa ja teknistä etumatkaa riittää tällä pelillä - Kustannustehokas auto ladataan verkkovirralla, joten ei tarvitse edes läträtä nesteiden kanssa, ellei puhuta kuskin nestetankkauksesta.
OMINAISUUDET:
- Neliveto monstertruckki ulkokäyttöön
- Auton väri saattaa poiketa kuvassa näkyvästä, mahdollisen väritoiveen voi jättää tilausvaiheessa lisätietoja-kenttään
- Moottori: 550 elektroninen (päivitettävissä!)
- Huippunopeus: 40km/h
- Maavara: 8cm
- Massa: 2kg
- Taajuus: 27Mhz
- Akku: 7,2 V 2000 mAH
- Ajoaika 20 min / lataus
- Eturenkaiden linjaus säätämällä
- Ohjain käyttää 8x AAA-paristoja (Ei mukana)
- Ultimaattinen kesälelu!
Get the Flash Player to see this player.